ماه – قمر روسیه همکاری لهستان پل رایان

ماه – قمر: روسیه همکاری لهستان پل رایان بین الملل آمریکا روسیه پل رایان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست ، واکنش به حضور زن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست مجلس، راجع به بعضی پرسشها همچون حضور یک زن در عملیات مجل

لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست ، واکنش به حضور زن

واکنش به حضور زن داعشی در عملیات مجلس و درخواست مسلح شدن نمایندگان / لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست

عبارات مهم : امنیت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست مجلس، راجع به بعضی پرسشها همچون حضور یک زن در عملیات مجلس، تبدیل شدن بخشی از ساختمان مراجعات مردمی به موزه و مسلح شدن عمومی نمایندگان توضیحاتی ارائه کرد.

علیرضا رحیمی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به روایات ضد و نقیضی که از اتفاق تروریستی روز چهارشنبه هفته گذشته مجلس در رسانه ها و به وسیله افراد متفاوت نقل شده، اعلام کرد: متاسفانه هنوز روایت متقنی از این اتفاق وجود ندارد.

لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست ، واکنش به حضور زن

لزوم ارائه روایت واحد از عملیات داعش در مجلس ازسوی حفاظت و حراست

او گفت: باتوجه به اهمیت عنوان به نظر می رسد فرمانده حفاظت و رییس حراست مجلس باید هرچه سریعتر روایتی واحد براساس ارزیابی های مستند، مدراک موجود و مشاهدات شاهدان قابل اعتماد ارائه کنند تا بساط گمانه زنی ها و شایعات برچیده شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عالی ترین مرجع جهت ارائه روایت دقیق راجع به نحوه ورود تروریست ها به مجلس و جزییات این عملیات تروریستی را فرمانده حفاظت مجلس دانست و گفت: به هر حال فرمانده حافظت مجلس هم در این رابطه مسئولیت دارد و هم باید پاسخگو باشند و ارزیابی دقیق و مستند خود را به عنوان یک مقام مسئول از نحوه ورود و کارها تروریست ها در این حمله تشریح کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست مجلس، راجع به بعضی پرسشها همچون حضور یک زن در عملیات مجل

نماینده اصلاح طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تقریباً تمامی نمایندگان در وقت اتفاق داخل صحن بوده و امکان تایید یا تکذیب روایت های متفاوت راجع به نحوه ورود و چگونگی عملیات تروریستی داعش ندارند، خاطرنشان کرد: نمایندگان در صحن علنی و مشغول پیگیری به دستورکار روز مجلس بوده و در صحنه عملیات حاضر نبودند و نباید به روایت هایی که ازسوی افراد متفاوت مطرح می شود، توجه کنیم.

تروریست ها با آتش اسلحه وارد مجلس شدند

او تصریح کرد: مهم این است که تروریست ها با آتش اسلحه وارد مجلس شده است و تلاش کردند با ایجاد رعب و وحشت آرامش و امنیت مجلس و جامعه را برهم بزنند.

لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست ، واکنش به حضور زن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال یادآور شد: هم اکنون وقت کافی جهت ارزیابی این اتفاق تروریستی سپری شده است و مورد نیاز است مسئولان مربوطه روایت قابل اتکا از آن ارائه کنند تا از ادامه گمانه زنی ها جلوگیری شود.

واکنش به تصویرهای انتشار یافته از حضور یک زن داعش در عملیات مجلس

او در پاسخ به سوالی راجع به شایعات فراوان درخصوص حضور یک زن در میان تروریست ها به عنوان کسی که فیلم حمله داعش را جهت این گروهک تروریستی از طریق گوشی گوشی ضبط کرده، گفت: آن چنان که اطلاع داریم تنها زنی که در این عملیات با داعش همکاری داشته، یک نفر بوده که در حرم امام دستگیر شده است و هیج خانمی همراه تروریست های مجلس نبوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست مجلس، راجع به بعضی پرسشها همچون حضور یک زن در عملیات مجل

تنها زن حاضر در عملیات داعش در حرم امام (ره) دستگیر شد

رحیمی یادآور شد: باتوجه به سوابق عملیات تروریستی این گروهک، اساساً انتشار ویدئو از عملیات بخشی از ماموریت ارزش بوده و در حال حاضر هیچ مرجع رسمی حضور یک زن در عملیات تروریستی مجلس را تایید نکرده است و چنان که تاکید شد، مورد نیاز است فرماندهی حفاظت مجلس در رابطه با این عملیات تروریستی روشنگری کند.

لزوم ارائه روایت واحد ازسوی فرماندهی حفاظت و حراست ، واکنش به حضور زن

او در تصویر العمل به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا احتمال دارد زنی که دستانش در تصویرهای ویدئوی داعش دیده می شود، گروگان باشد نیز گفت: این مسئله نیز بعید به نظر می رسد آیا که تصویربرداری و پخش فیلم بخشی از عملیات داعش در این حمله بوده و قاعدتاً خودشان فیلم گرفته اند.

اگر نماینده ای متقاضی مسلح شدن باشد، موافقت می شود

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش دیگری راجع به ادعای یکی از نمایندگان عضو کمیسیون امنیت راجع به بر درخواست نمایندگان مبنی بر مسلح شدن، اعلام کرد: البته چنین درخواستی به صورت عمومی ازسوی نمایندگان در جهت مسلح شدن مطرح نشده ولی قاعدتاً اگر نماینده ای به صورت انفرادی چنین درخواستی مطرح کند، ازسوی مسئولان موافقت شده است و درخواست آن نماینده تامین می شود.

درخواست عمومی جهت مسلح شدن نمایندگان مطرح نشده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین راجع به مسلح بودن یکی از نمایندگان در روز اتفاق گفت: به هر حال بعضی از نمایندگان اسلحه دارند ولی موج قالب این نیست که همه نمایندگان تقاضای مسلح شدن کرده باشند.

احتمال نگهداری از بخش آسیب دیده ساختمان مراجعات مردمی

نماینده اصلاح طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس همچنین در پاسخ به سوالی راجع به تصمیم مجلس مبنی بر حفظ بخشی از ساختمان آسیب دیده ملاقات مردمی به عنوان موزه اعلام کرد: در جریان چنین تصمیمی نیستم ولی با در نظرگرفتن این که آن قسمت مربوط به مراجعات مردمی است و هم اکنون نیز باتوجه به گستردگی حضور متقاضیان نیاز به فضای زیاد احساس می شود، باید این عنوان مورد بررسی قرار گیرد.

توجه خاص لاریجانی در حفظ امنیت نمایندگان

او همچنین ضمن تقدیر از نحوه مدیریت رییس مجلس در روز اتفاق گفت: آقای لاریجانی شخصاً مراقب بودند که نمایندگان در امنیت کامل از صحن و ساختمان مجلس خارج شوند و در سالن آفتاب هم هماهنگی های مورد نیاز انجام شده است بود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آقای لاریجانی از تک تک نمایندگان تقاضا کرد سوار ماشین شده است و مجلس را ترک کنند و اهمیتی که نسبت به حفظ امنیت صحن نشان دادند، قابل تقدیر بود.

مدیریت شجاعانه و توام با آرامش پزشکیان در صحن

او همچنین به نحوه مدیریت جلسه علنی روز چهارشنبه به وسیله نایب رییس نخست مجلس نیز اشاره کرد و گفت: آقای پزشکیان هم روز چهارشنبه به خوبی و در کمال آرامش و با دلیری تمام جلسه را اداره کردند و نشان دادند که مجلس بدون هیچ مشکلی پیگیر وظایف خود و مطالبات مردم است.

عملکرد قابل قبول رسانه ها در پوشش حمله تروریستی مجلس

رحیمی در آخر همچنین از نحوه عملکرد رسانه ها در روز اتفاق و روزهای بعد از آن تقدیر کرد و گفت: سرعت عمل رسانه ها در پوشش اخبار این حمله تروریستی قابل توجه بود و این درحالی بود که رسانه ها همزمان با پوشش اخبار این حادثه، به خوبی فضای آرام حاکم بر مجلس را نیز منعکس کردند.

واژه های کلیدی: امنیت | تروریستی | تروریست ها | حمله تروریستی | عملیات تروریستی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs